Napój dla dziecka

Dzieci bywają bardzo marudne w kwestii jedzenia oraz picia, co bywa zmorą dla każdego rodzica. Na szczęście istnieją sposoby, które pozwalają skłonić dziecko do przyjmowania pokarmów i napojów. Nawet tych zdrowych.
Dla dziecka napoje gazowane oraz picie tylko czarnej herbaty nie zawsze jest korzystne, więc warto zainteresować się innymi napojami. Dobrym rozwiązaniem są koktajle mleczne oraz shake’y. Koktajle można tworzyć z różnych składników: owoców, jogurtu, maślanki, kefiru, mleka, warzyw, płatków owsianych, a nawet kruchych ciastek. Jest to dobry sposób, żeby nauczyć dziecko jedzenia różnych składników, których nie tknęłoby w normalnym stanie. Shake to przede wszystkim mleko i lody, a mało które dziecko nie lubi lodów.
Poza takimi napojami, lekko słodkimi, można serwować maluchowi także owocowe herbaty zamiast tylko czarnej. Często bywa ona za mocna, z cytryną za kwaśna, natomiast z owocami może być jednocześnie smacznym deserem. Trzeba jednak pamiętać, żeby wybierać herbaty dobrej jakości, gdyż nie wszystkie są korzystne.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.